facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 17 mar, 2016
- brak komentarzy
Przedwiośnie v/s wiosna.

Przedwiośnie v/s wiosna.

Wczorajszy dzień był bez wątpienia najbardziej słoneczny w Polsce od początku rozpoczęcia meteorologicznej wiosny, datowanej na 1-ego marca. Podobnie zapowiada się dzisiaj – w całej Polsce będzie przeważać piękna, słoneczna pogoda. Miejscami utrzymują się jeszcze mgły radiacyjne (czyli takie, które powstają nad ranem na skutek nocnego wypromieniowania ciepła). Przed południem powinny one już wszędzie zaniknąć.

Przyglądając się sytuacji barycznej nad Europą, można zauważyć, że od wybrzeża Grenlandii, przez Północny Atlantyk po Wyspy Brytyjskie i północną Francję rozciąga się potężny układ wysokiego ciśnienia, który będzie okupować ten obszar przez co najmniej kilka najbliższych dni. Jednocześnie znad Arktyki nad wschodnią Skandynawię i Rosję rozpoczyna się rajd układów niżowych. Dla nas oznacza to ochłodzenie i wtargnięcie zimnych mas powietrza arktycznego. Najwcześniej bo już jutro w piątek i najbardziej odczują to mieszkańcy wschodnich regionów naszego kraju.

Prognozy pogody na nadchodzący Wielki Tydzień nadal podtrzymują przewagę przedwiosennych temperatur, a miejscami wręcz zimowych. W ciągu dnia będziemy notować zaledwie kilka stopni powyżej zera, a nocami liczne przymrozki i mróz, nawet do -10 stopni na wschodzie i północnym-wschodzie Polski. Do tego należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Jak na razie, przedwiośnie mocno trzyma pozycję lidera w pogodzie i musimy jeszcze trochę poczekać, aż wiosna termiczna z temperaturami rzędu +18, +20 stopni na dobre u nas rozpakuje walizki.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.