facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 25 wrz, 2016
- brak komentarzy
Przeplatanka babiego lata z zachmurzeniem i przymrozkami. Skąpstwa opadowego ciąg dalszy. Prognoza pogody i optycznie w niebo 26.09.2016r. – 02.10.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wrzesień 2016 roku za 5 dni przejdzie do historii. Przez połowę miesiąca mieliśmy typowo letnią pogodę, później przyszło ochłodzenie, miejscami przynosząc przymrozki. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie dni września będą przypominać pogodę z pierwszych dwóch tygodni, oczywiście już bez 30 stopni na plusie, ale ciepła nie zabraknie. Niestety, miesiąc ten zapisze się w większości kraju jako bardzo suchy. Jedynie punktowo na zachodzie i południu Polski, opady będą mniej więcej w normie. Najbliższy tydzień zapowiada się słonecznie i sucho. Sporadycznie popada tylko miejscami na północy kraju. Być może w pierwszy, październikowy weekend, opady wystąpią na większym obszarze Polski, ale nie jest to jeszcze pewne. Pewne jest natomiast to, że wrzesień zakończy się kompletnym fiaskiem dla dolnośląskich grzybiarzy, a także w innych województwach. O tym jednak szerzej napiszę na koniec miesiąca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 26 września 2016
W poniedziałek na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie przeważać zachmurzenie, chociaż chwil ze słońcem też nie zabraknie. Opady nie wystąpią. Im dalej na zachód, tym coraz więcej błękitnego nieba. Od Pomorza Zachodniego przez Ziemię Lubuską, zachodnią Wielkopolskę po Dolny Śląsk będzie praktycznie bezchmurnie. Temperatury wyniosą od 14-16 stopni na wschodzie kraju, po 17-19 stopni w Polsce centralnej i 20-22 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 27 września 2016
Wtorkowy poranek będzie zimny. Przeważnie zobaczymy tylko od 2 do 5 stopni, a w wielu regionach pojawią się przygruntowe przymrozki do -2 stopni. W dzień zdecydowanie cieplej, od 13-15 stopni na wschodzie, ok. 16-17 stopni w centrum do 19-22 stopni na krańcach zachodnich. Na wschodzie ponownie będzie przeważać zachmurzenie, ale bez deszczu. Im dalej na zachód, tym więcej słońca – gdzieniegdzie na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej czy Dolnym Śląsku będzie wręcz bezchmurnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 28 września 2016
Poranek na południu, wschodzie oraz w centrum raczej pogodny, ale w wielu regionach zaledwie 2-4 stopni. Przy gruncie znowu wystąpią przymrozki do -2 stopni. W drugiej części dnia nad północne dzielnice naszego kraju nasunie się front i może słabo padać deszcz. Na pozostałym obszarze pogodnie. Ciepło, od 14-16 stopni na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Podkarpaciu, 17-20 stopni w centrum i na południu do 21-22 stopni na południowym zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek 29 września 2016
Czwartkowy poranek powinien być już bez przymrozków. W ciągu dnia zdecydowane ocieplenie – od 18-20 stopni na wschodzie do 22-24 stopni na zachodzie oraz w centrum. Wschodnie dzielnice kraju mogą otrzymać nieco deszczu, ale tylko symbolicznego i przelotnego. Na pozostałym obszarze przewaga słonecznej pogody, chociaż  możemy odczuwać lekki dyskomfort termiczny z powodu silniejszego, południowo-zachodniego wiatru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 30 września 2016
Koniec września zapowiada się nieco w kratkę. W dzielnicach północnych spodziewane są opady deszczu i silniejsze porywy wiatru. Wiatr zresztą da się we znaki w całym kraju. Najchłodniej będzie w strefie opadów na północy kraju – od 18 do 20 stopni. Na pozostałym obszarze odnotuje się od 23 do 26 stopni na plusie.

Weekend 1-2 października 2016
Póki co, na pierwszy, październikowy weekend, widać podział Polski na ciepłe południe z temperaturami dochodzącymi do 24-25 stopni w sobotę. Na pozostałym obszarze od 17 do 20 stopni. Niedziela będzie nieco chłodniejsza, średnio zobaczymy około 20 stopni ciepła już w całym kraju. Opady mogą wystąpić na większym obszarze kraju, jednak jest za wcześnie, żeby zdecydowanie to potwierdzić.

OPTYCZNIE W NIEBO 26.09.2016r. – 02.10.2016r.

30.09.2016r. – godz. 16:53, koniunkcja Księżyc – Jowisz w odległości – 0°52,

01.10.2016r. – godz. 00:10, faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.