facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 22 sty, 2017
- one comment
Przewaga spokojnej pogody. Od czwartku bardzo dużo słońca. Prognoza pogody i optycznie w niebo 23.01.2017r. – 29.01.2017r.

Za nami wiele dni z kiepską pogodą. Ta owa “kiepskość” objawiała się pod postacią niskich temperatur, ale przede wszystkim całkowitym zachmurzeniem, które było związane z podinwersyjnymi chmurami stratus. Typowa “zgnilizna” pogodowa. Dopiero od wczoraj niebo zaczęło się przecierać i miejscami przez kilka godzin panowała piękna, słoneczna pogoda. Od poniedziałku nie miałem właściwie co fotografować na niebie ponieważ panowała całodobowa szarzyzna. Na szczęście, sobota zrekompensowała poprzednie, szare dni, tak, że mogłem bez problemu udać się z aparatem w teren, aby coś “złapać” do obiektywu. ;))

Przed nami ostatni, kompletny (siedmiodniowy) tydzień stycznia, który przyniesie nam dosyć duże różnice temperatury pomiędzy nocami, a dniami, przy czym, pod koniec tygodnia, poczujemy przedsmak mocnego ocieplenia. Na razie kilka dni w pogodzie, upłynie spokojnie z ujemnymi temperaturami w nocy i kilkoma stopniami na plusie w dzień. Bez śnieżyc i większych opadów deszczu. Uciążliwością mogą być pojawiające się oblodzenia, zamglenia i mgły. Natomiast od czwartku zaczniemy dostawać się pod wpływ silnego wyżu, który powinien przynieść nam kilka bardzo słonecznych dni.

Poniedziałek, 23 stycznia 2017
Na początek nowego tygodnia w przeważającej części kraju powinno być słonecznie. Więcej chmur będzie na Suwalszczyźnie, Warmii i Pomorzu, a w ciągu dnia, przybędzie ich także w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Opady nie powinny nigdzie wystąpić. Po silnych, porannych przymrozkach czeka nas szybki wzrost temperatury. Mróz w dzień utrzymywał się będzie tylko na północy i zachodzie, ale niewielki – od -3 do -1 stopnia C. Poza tym od 0-1 stopnia w centrum do 2-3 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Wtorek, 24 stycznia 2017
We wtorek, z północy na południe przejdzie nad Polską słaby front związany z niżem rosyjskim. Przyniesie on bardzo słabe i przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem lub mżawki. Temperatura wyniesie od -4/-2 stopni C na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu i Roztoczu, 0-2 stopnie C od Podlasia przez Mazowsze, centrum po Dolny Śląsk i Wielkopolskę do 4-5 stopni C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Środa, 25 stycznia 2017
Pozostaniemy pod wpływem pochmurnej pogody z niewielkimi tylko przejaśnieniami. Miejscami wystapią słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Słupki rtęci wzrosną od 0-1 stopnia C w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, wschodzie Mazowsza i Podlasiu, 2-3 stopnie C w głębi kraju do 4-5 stopni C nad morzem. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany.

Czwartek, 26 stycznia 2017
W czwartek zaczniemy od południa dostawać się pod wpływ pogodnego wyżu, jest więc szansa, że na zachodzie i częściowo w centrum pojawi się więcej słońca. Wschodnie obszary naszego kraju i północ pozostaną raczej pochmurne z drobnymi opadami śniegu lub mżawki, miejscami marznącej powodującej gołoledź. Temperatura od -2/-1 stopnia C na wschodzie, ok. 0-1 stopień C w głębi kraju do 3 stopni C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Piątek, 27 stycznia 2017
W piątek, piękna, słoneczna pogoda powinna być już w całym kraju. Jednak poranek przyniesie silne spadki temperatury (miejscami -5/-8 stopni C, lokalnie mniej). Za to w dzień wszędzie na plusie – od 1 do 6 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Weekend, 28-29 stycznia 2017
Koniec tygodnia przyniesie nam jeszcze większe ocieplenie. W niedzielę na zachodzie temperatura zdecydowanie przekroczy 5 stopni, a na Dolnym Śląsku będzie nawet 9-10 stopni. Na wschodzie ok. 3-4 stopni. Wciąż powinna nam towarzyszyć dobra pogoda ze słońcem, a wiatr ma być umiarkowany, z południa.

OPTYCZNIE W NIEBO 23.01.2017r. – 29.01.2017r.

24.01.2017r. – koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°50,

26.01.2017r. – koniunkcja Księżyc – Merkury w odległości – 3°24,

28.01.2017r. – godz. 07:00, faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • pawcio //27 sty 2017

    Próba komentarza.