facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 13 lis, 2016
- brak komentarzy
Stopniowe ocieplenie, liczne mgły, zamglenia i powrót późnojesiennej aury. Prognoza pogody i optycznie w niebo 14.11.2016r. – 20.11.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatnie dni w wielu miejscach w kraju, przyniosły liczne akcenty zimowe z opadami śniegu i kilkustopniowym mrozem. Czy to zapowiedź ostrej i rychłej zimy, czy “podpucha” przygotowana przez pogodę? Jak na razie wydaje się, że to drugie. ;)) Przed nami druga połowa listopada, która może okazać się znacznie cieplejsza niż pierwsza. Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą to prawdopodobnie o zimie i jej akcentach będziemy mogli zapomnieć do końca miesiąca. Zanim to nastąpi, przed nami jeszcze kilka zimnych dni z przymrozkami w nocy i temperaturami rzędu kilku stopni na plusie w ciągu dnia. Ale systematycznie będzie się ocieplać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 14 listopada 2016
W poniedziałek znajdziemy się pod wpływem wyżu z centrum nad Sudetami, co powinno zapewnić nam sporo przejaśnień i słonecznych chwil. Do południa mogą się utrzymywać liczne mgły i zamglenia. Najwięcej pogodnego nieba powinni oglądać mieszkańcy dzielnic zachodnich, a duże zachmurzenie zdominuje Małopolskę, Roztocze i Podkarpacie. Przelotne i słabe opady śniegu, jeżeli wystąpią, to tylko w górach. Temperatura pomału będzie się piąć do góry – od -1/1 stopnia od Górnego Śląska po Roztocze, 2-4 stopnie w głębi Polski do 5-6 stopni w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiatr słaby, tylko na północy okresami umiarkowany, zachodni i północny, na krańcach zachodnich skręcający na południowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 15 listopada 2016
Wtorkowy poranek podobnie jak poniedziałkowy, przywita nas licznymi mgłami i zamgleniami. Po ich opadnięciu i ustąpieniu będzie sporo słońca, przede wszystkim na wschodzie i południu kraju. W ciągu dnia będzie się tam jednak coraz bardziej chmurzyć. Pozostała część Polski już od rana będzie pochmurna. Od Pomorza będą postępować opady śniegu z deszczem przechodzące w deszcz. Do wieczora strefa opadów obejmie obszar Warmii, Kujaw, Pomorza, Wielkopolski, zachodniego Mazowsza i Dolnego Śląska. Temperatura maksymalna od 0 stopni na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 5-6 stopni na Śląsku i wieczorem nad samym morzem. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego i porywistego, w porywach 55-60 km/godz., południowo-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 16 listopada 2016
Środa przyniesie dużą zmianę w pogodzie. Po przejściu frontu zacznie się mocno ocieplać. Najchłodniej od Podlasia po Lubelszczyznę i Podkarpacie – w tych regionach od 3 do 5 stopni, ale w centrum 6-8 stopni, a na wybrzeżu i krańcach zachodnich 9-10 stopni. Słonecznych chwil będzie jednak jak na lekarstwo. Dominować będzie pochmurna aura ze słabymi opadami deszczu i mżawki, dodatkowo w wielu regionach będzie mglisto. Wiatr pozostanie umiarkowany, z południowego-zachodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 17 listopada 2016
W czwartek kontynuacja ocieplenia i pochmurnej, późnojesiennej pogody z opadami deszczu. Temperatura wyniesie od 3-4 stopni na Lubelszczyźnie i Roztoczu, 7-9 stopni od Podlasia po Małopolskę do 10-12 stopni w regionach zachodnich. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowo-zachodnich. Niewykluczone, że na południu kraju przy podmuchach wiatru halnego będzie jeszcze o kilka stopni cieplej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 18 listopada 2016
W piątek powinno być więcej przejaśnień i słonecznych chwil, ale nie na długo ponieważ do kraju zacznie przybliżać się kolejny front. Opady deszczu są spodziewane w dzielnicach zachodnich i północnych. Z południa spłynie bardzo ciepłe powietrze i dodatkowo w regionach podgórskich pojawi się wiatr halny. Od Śląska po Małopolskę temperatura przekroczy 10 stopni i zbliży się nawet do 13-14 stopni. Na pozostałym obszarze też ciepło jak na drugą połowę listopada – od 8 do 11 stopni. Noce i poranki już wszędzie bez przymrozków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 19-20 listopada 2016
Końcówka tygodnia powinna być kontynuacją ciepłej i deszczowej odmiany jesieni. Temperatury wyniosą od 6-7 do 12-13 stopni C. W wielu rejonach będzie padać deszcz. Wydaje się, że kolejny tydzień będzie bardzo podobny do nadchodzącego, czyli z wysokimi temperaturami, miejscami silniejszym wiatrem, bez przymrozków i opadami deszczu.

OPTYCZNIE W NIEBO 14.11.2016r. – 20.11.2016r.

14.11.2016r. – godz. 13:52, faza Księżyca – pełnia,

15.11.2016r. – godz. 17:06, koniunkcja Aldebaran – Księżyc w odległości – 0°27,

19.11.2016r. – godz. 16:19, koniunkcja Praesepe – Księżyc w odległości – 4°13.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.