facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 15 cze, 2016
- brak komentarzy
Szykuje się silny incydent burzowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już pod koniec zeszłego tygodnia, wiele modeli prognostycznych wskazywało, że przed weekendem tego tygodnia na terenie Polski wystąpią bardzo korzystne warunki do rozwoju grubych i masywnych chmur burzowych ze wszelkimi zjawiskami, takimi jaki silny wiatr, ulewne deszcze, grad, a nawet podmuchy downburst. Od początku tygodnia, prognozy nie zmieniły się i nadal podtrzymują silny incydent burzowy, którego apogeum ma przypaść na noc z czwartku na piątek i w piątek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartek nad Polskę południową i częściowo południowo-wschodnią zacznie napływać bardzo ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Napływ tego powietrza będzie dynamiczny i zderzy się nad Polską ze znacznie chłodniejszą masą powietrza polarnego. Do tego nad Czechami powstanie niż, który będzie bardzo szybko się pogłębiać oraz przemieszczać na północ, od Dolnego Śląska w kierunku Pomorza Środkowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W całym tym pogodowym zamieszaniu, warunki meteo-fizyczne będą korzystne dla formowania się silnych, momentami niszczących porywów wiatru i bardzo obfitych opadów deszczu, mogących powodować podtopienia. Ciekawie wyglądają prognozy deszczu dla województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie prognozuje się wysokość opadów rzędu 30-45 mm w ciągu 3 godzin, a całkowita suma opadów za 12 godzin może wynieść aż 100 mm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na chwilę obecną, sytuacja wygląda naprawdę groźnie i należy bacznie śledzić prognozy, aby nie zostać niemile zaskoczonym. Bardzo szczegółowy opis tego co nas czeka, znajduje się na stronie Polskich Łowców Burz: https://lowcyburz.pl/2016/06/15/17-06-2016-burze-komentarz/#more-14102

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.