facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 08 kwi, 2016
- brak komentarzy
Trzy burze magnetyczne w kwietniu.

S1

W kwietniu eksperci od pogody kosmicznej spodziewają się trzech burz geomagnetycznych średniej wielkości – donosi agencja NASA. To oznacza, że szansa na ujrzenie zórz polarnych z obszaru naszego kraju są niestety niewielkie.

Pierwsza burza geomagnetyczna już za nami. Szalała w ziemskiej magnetosferze 2 i 3 kwietnia, ale była raczej słaba. Drugie zakłócenia geomagnetyczne – jak wynika z prognoz astrofizyków – mogą rozpocząć się już pod koniec tego tygodnia, ok. 8 kwietnia i powinny być bardziej zauważalne. Trzecia burza oczekiwana jest 18-21 kwietnia i prawdopodobnie zostanie ona poprzedzona słabym rozbłyskiem słonecznym, który nie powinien jednak przynieść większych problemów.

magnetyczna

Tymczasem rosyjscy uczeni z Laboratorium Astrofizyki sugerują, że następna burza czeka nas 12 kwietnia, ale potrwa aż trzy dni. W pierwszym dniu osiągnięcie poziom średni, a przez dwa ostatnie – niski. Kolejna słaba burza będzie mieć miejsce 30 kwietnia.

Synoptycy ani z NASA, ani z Rosji nie spodziewają się w kwietniu na tyle aktywnej burzy geomagnetycznej, aby mogła przynieść zorze polarne w Polsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W celu zminimalizowania negatywnych skutków (bóle głowy, migreny, kołatanie serca, bezsenność, osłabienie sił witalnych, spadki ciśnienia, zawroty głowy, bóle stawów, itp.) burz magnetycznych w trakcie tych trudnych dni lepiej ograniczyć aktywność fizyczną, zażywać więcej snu, pić dużo wody, jeść owoce i warzywa. Ważne jest, aby mierzyć ciśnienie krwi i brać leki na czas. Burze geomagnetyczne mogą źle działać na osoby starsze i małe dzieci.

Źródło: Przyroda, Pogoda, Klimat

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.