facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 14 lut, 2016
- brak komentarzy
Tydzień lutowej “listopadowej pluchy”. Trochę przedwiośnia i miejscami nieco zimy (w wersji light). Prognoza pogody i optycznie w niebo 15.02.2016r. – 21.02.2016r.

CIMG6195

Nadchodzący, trzeci tydzień lutego 2016 roku nie przyniesie nam powrotu śnieżnej i mroźnej zimy. Pogoda będzie niezdecydowana. Będzie zarówno trochę opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, jak i nieco słonecznych chwil i pogodniejszego nieba. Temperatury będą dosyć zróżnicowane, czyli najchłodniej na północy i północnym wschodzie, a najcieplej na południu i południowym-zachodzie. Czeka nas taka późna, lutowa “listopadowa plucha”.

Poniedziałek, 15 lutego 2016
Poniedziałek, a wraz z nim nowy tydzień przywita nas dużym zachmurzeniem. Przyczyną tego będzie niż, który dotrze nad Bieszczady. Lokalnie będzie padać deszcz lub mżawka, najmniej na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Wysoko w górach śnieg. Temperatura wysoka, mimo, że wiatr zacznie skręcać na północny i północno-zachodni; spodziewane jest od 5-6 stopni na wybrzeżu, na krańcach zachodnich i Podlasiu, 7-9 stopni w głębi kraju do 12-13 stopni na Roztoczu.

Wtorek, 16 lutego 2016
We wtorek na wschodzie, południu oraz w centrum wciąż będzie sporo chmur, ale od Pomorza w głąb kraju zacznie stopniowo nasuwać się strefa rozpogodzeń związanych z wyżem znad Danii. Miejscami słabo popada deszcz lub mżawka. Trochę chłodniej, choć wciąż temperatura nie zimowa; od 1 st. C na Suwalszczyźnie, 3-5 stopni na Pomorzu, Warmii, Kujawach, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w dzielnicach środkowych do 6-7 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Środa, 17 lutego 2016                                                                                                                                                     W środę od południa nasuwać się będzie kolejna strefa chmur z opadami; na Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu oraz w centrum przeważnie deszczu, z kolei w województwach zachodnich i północnych deszcz ze śniegiem i śnieg. Duża różnica temperatury – podczas gdy na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i zachodzie Wielkopolski będzie około zera, na Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu i północy Mazowsza 2-3 stopni, to na południowy wschód dotrze dużo cieplejsze znad Bałkanów i tam spodziewamy się nawet 13-15 stopni. Wiatr umiarkowany, ze wschodu.

Czwartek, 18 lutego 2016
W czwartek, po przejściu układu niżowego, poprawa pogody – pojawi się zdecydowanie więcej rozpogodzeń, z opady będą stopniowo zanikać
. Temperatura w granicach od 1-2 stopni na Pomorzu i Suwalszczyźnie, 3-4 stopnie w Wielkopolsce oraz na Ziemi Lubuskiej do 7-8 stopni w centrum, na południu i częściowo na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Piątek, 19 lutego 2016
W piątek, po nocnych przymrozkach, zachmurzenie spore, miejscami popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Wciąż powyżej zera; na północy i zachodzie najchłodniej – od 2 do 5 stopni, a w Małopolsce i Podkarpaciu 7-8 stopni.
Wiatr słaby i umiarkowany.

Weekend, 20-21 lutego 2016
Koniec tygodnia raczej bez zimy, spodziewane są nocne, lekkie przymrozki, w ciągu dnia od 2 do 7 stopni, od czasu do czasu popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.
Jednak biało zrobi się tylko miejscami i nie na długo.

OPTYCZNIE W NIEBO 15.02.2016r. – 21.02.2016r.

15.02.2016r. – godz. 07:46, faza Księżyca – 1 kwadra

16.02.2016r. – godz. 08:00, koniunkcja Aldebaran – Księżyc w odległości – 0°20′

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.