facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 19 cze, 2017
- brak komentarzy
W lipcu powędrujemy Ścieżką w Koronach Drzew.

W lipcu br. na polsko-czeskim pograniczu, na stokach Czarnej Góry (Černá Hora) w Jańskich Łaźniach, otwarta zostanie nowa atrakcja turystyczna “Ścieżka w Koronach Drzew”. Będzie to długa na 1300m ścieżka, która poprowadzi odwiedzających koronami drzew od podziemnej jaskini do wysokiej wieży widokowej.

Program dydaktyczny Ścieżki w Koronach Drzew jest tworzony w ścisłej współpracy z dyrekcją czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP). Myślą przewodnią projektu jest kształtowanie pozytywnego stosunku człowieka do natury oraz ochrony przyrody. Promowaniu postaw proekologicznych mają służyć trzy stacje dydaktyczne, gdzie odwiedzający dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o miejscowym ekosystemie. Absolutną nowością będzie poprowadzenie trasy nie tylko pośród koron typowego karkonoskiego lasu mieszanego, ale także pod ziemią, w głębi leśnego systemu korzeniowego. Ta część Ścieżki przebiegnie przez jaskinię o powierzchni 400 m2 , gdzie powstanie specjalna, obszerna ekspozycja tematyczna.

Trasa będzie dostępna dla każdego. Na całej długości Ścieżki, począwszy od korzeni, aż po korony drzew zostaną zastosowane rozwiązania umożliwiające bezbarierowy dostęp. Oprócz punktów widokowych i stacji dydaktycznych, dla zwiedzających przygotowano także strefy rekreacji i zabawy, które docenią nie tylko dzieci. Będą to między innymi „przystanki adrenalinowe“ czy tzw. suchy tobogan – biegnąca wewnątrz wieży widokowej rura spiralna, którą zjeżdża się na specjalnej macie.

Las na co dzień oglądamy z perspektywy runa leśnego i swoich oczu. Ścieżka w Koronach Drzew będzie wyjątkową okazją, aby obejrzeć las od góry lub od korzeni. Myślę, że naprawdę warto się się tam wybrać. ;))

Źródło: https://naszesudety.pl/w-lipcu-powedrujemy-sciezka-w-koronach-drzew!.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.