facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 06 gru, 2015
- brak komentarzy
“Wczesnomarcowy” tydzień. Zimy nadal nie widać. Prognoza pogody i optycznie w niebo 07.12.2015r. – 13.12.2015r.

CIMG7445

Gdyby nie kalendarz, można byłoby stwierdzić, że mamy październik lub zaawansowany marzec. Jest nietypowo ciepło, jak na grudzień, a Mikołajki, są najcieplejsze od 9 lat. Zapowiadany, zimowy epizod, przesuwa się nam na następny weekend i ma być słaby. Zbliżamy się do połowy grudnia, sprawdźmy zatem, czego możemy oczekiwać w pogodzie w najbliższych 7-iu dobach?

Poniedziałek, 7 grudnia 2015
Kontynuacja ciepłej i pogodnej aury, przede wszystkim na Pomorzu, Kujawach, Warmii, północy Mazowsza, Podlasiu, gdzie od rana do wieczora będzie słonecznie i bez deszczu. Ziemia Lubuska, Śląsk, Małopolska, Podkarpacie i centrum kraju, będą na ogół pochmurne, gdyż tam, będzie jeszcze oddziaływał front atmosferyczny, który jednak słabnie z godziny na godzinę. W strefie zachmurzenia, przewiduje się niewielkie opady deszczu lub mżawki. Takie sobie kap, kap. ;)) Temperatury marcowe, od 6-8 stopni na północy, na Górnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu, 9-10 stopni w centrum do 11-13 stopni na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich, pod koniec dnia na północy i zachodzie słabnący.

Wtorek, 8 grudnia 2015
Po porannych mgłach i zamgleniach, które wystąpią miejscami, wyjdzie Słońce. W ciągu dnia najwięcej chmur utrzyma się na wschodzie i północy naszego kraju, dlatego tam jednocześnie najchłodniej – w granicach 3-6 stopni. Z kolei od Małopolski i Śląska po Wielkopolskę, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie z pewnością pojawi się dużo słońca, a słupek rtęci w tych regionach podskoczy do 10-13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Środa, 9 grudnia 2015
Nad Skandynawią przejdzie mało aktywny front atmosferyczny, który “przemyci” do nas trochę zachmurzenia. Może z tego przelotnie i słabo popadać deszcz i mżawka. Temperatury jednak nadal dla tych, którzy wolą ciepłe oblicze grudnia, tj. od 4-6 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie, wybrzeżu oraz w centrum. Wiatr na ogół umiarkowany, z zachodu.

Czwartek, 10 grudnia 2015
Centrum wyżu na Podkarpaciu, który może “zgnić”, przysłaniając niebo warstwą chmur stratus i mgłami. Przy takim scenariuszu, powietrze nie będzie miało szans się ogrzać i temperatura wyniesie około 5-6 stopni na plusie. Tam, gdzie stratusów i mgieł nie będzie, Słońce, podgrzeje powietrze do przedziału 6-10 stopni na plusie. Wiatr w wartościach spokojnych i grzecznych, czyli słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Piątek, 11 grudnia 2015
Podobnie, jak w środę, przejdzie z zachodu na wschód mało aktywny front, który da szczątkowe ilości opadów deszczu i mżawki, głównie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej. Reszta kraju w większości pogodna i ciepła – od 3-5 stopni na Podlasiu i Warmii do 8-10 stopni w województwach południowych.

Weekend, 12-13 grudnia 2015
Zapowiadane ochłodzenie. Mniejsze i krótsze, niż pierwotnie zakładano. Temperatury w dzień od 2 stopni na północnym wschodzie do 7 stopni na południu. Na północy pojawi się śnieg z deszczem, na południu powinno być w miarę pogodnie. Noce z przymrozkami.

OPTYCZNIE W NIEBO 07.12.2015r. – 13.12.2015r.

07.12.2015r. – koniunkcja Księżyc i Wenus w odległości – 0°38′

11.12.2015r. – faza Księżyca (nów) o godz. 10:28.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.