facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 26 mar, 2017
- brak komentarzy
Wiosna w natarciu. Prognoza pogody i optycznie w niebo 27.03.2017r. – 02.04.2017r.

Marzec 2017 roku zbliża się do końca. W najbliższą sobotę dostaniemy się pod władanie kwietnia. Euforii wiosennej już nie da się zakryć, zatuszować i przytłumić. ;)) Pąki na drzewach topoli, wierzb lub niektórych gatunków klonów pęcznieją i nabrzmiewają. Soczysta, zielona trawa coraz większymi kępkami wychyla się ponad szarą ziemią, coraz liczniej pojawiają się kwiaty. Do pełni wiosennego zachłyśnięcia brakuje nam tylko więcej ilości promieni słonecznych i wyższych temperatur, które w mijającym tygodniu były ponownie nieco niższe niż wynikało to z prognoz. Szczególnie, jeśli chodzi o ich wartości maksymalne w ciągu dnia.

W nadchodzącym tygodniu cierpliwi zostaną nagrodzeni. Już na pewno pojawią się po raz pierwszy wartości dochodzące do 20 stopni na plusie. I chociaż pogoda będzie się jeszcze wahać i poza przyjemnym, wiosennym ciepłem, trafią się też dni chłodniejsze z opadami, to przewaga Pani wiosny będzie już zdecydowana. ;))

Poniedziałek, 27 marca 2017
Nowy tydzień przywita nas błękitem nieba ponieważ w Polsce rządzić będzie wyż znad Czech, który prawie w całym kraju przyniesie dobrą, słoneczną pogodę, tylko na południowym wschodzie więcej chmur, ale bez deszczu. Zacznie się ocieplać – ma być od 6-7 stopni C na wybrzeżu i 8-9 stopni C na Podlasiu do 11-13 stopni C w głębi kraju i 14-15 stopni C na zachodzie oraz na Kujawach. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Wtorek, 28 marca 2017
We wtorek na północy i północnym wschodzie chmur będzie więcej, a przez to wciąż niezbyt ciepło – ok. 7-9 stopni C. Jednak na zachodzie, południu oraz w centrum niebo będzie niemal zupełnie wolne od chmur, a temperatura będzie wyższa – od 13-15 stopni C od Pomorza Zachodniego przez centrum po Roztocze do 16-18 stopni C na Śląsku, Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Środa, 29 marca 2017
W środę czeka nas zmiana pogody. Z północnego-zachodu wędrować będzie front atmosferyczny z chmurami, deszczem i burzami. Na północy będzie najchłodniej – około 8-10 stopni C, jednak im dalej na południe, tym cieplej – od Dolnego Śląska po Podkarpacie od 16 do 19 stopni C, poza tym 13-15 stopni C. Wiatr z zachodu, umiarkowany.

Czwartek, 30 marca 2017
W czwartek po przejściu frontu pogoda ulegnie poprawie na wschodzie, gdzie nie powinno padać, a deszcz tym razem na krańcach zachodnich i południowych. Na chwilę zrobi się chłodniej – w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii i Podlasiu 5-7 stopni C, a od Śląska po Małopolskę 9-11 stopni C. Wiatr na wschodzie północny, na zachodzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Piątek, 31 marca 2017
W piątek czeka nas kolejne ocieplenie. Niż znad Wysp Brytyjskich zacznie transportować z południa bardzo ciepłe powietrze i w rezultacie na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku będzie aż 20 stopni C powyżej zera. Im dalej na wschód, tym chłodniej, na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie ok. 8-10 stopni C.

Weekend, 1-2 kwietnia 2017
W sobotę w całym kraju początkowo będzie słonecznie, jednak na zachodzie, północy oraz w centrum w miarę upływu dnia chmur będzie przybywać, aż w końcu pojawią się opady deszczu oraz burze. Będzie jeszcze bardzo ciepło – na ogół od 17-18 stopni C na Podlasiu do 21-23 stopni C na południu oraz w centrum (tylko nad morzem może być chłodniej). Jednak w niedzielę już rozpoczną się zmiany – na zachodzie i północnym zachodzie po przejściu frontu temperatura spadnie do 10-13 stopni C, a jeszcze tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie prognozuje się 20 stopni na plusie. Pojawi się sporo opadów deszczu i burz, a wiatr zacznie skręcać z kierunków południowych na zachodni i północno-zachodni, co w dalszej perspektywie ma zwiastować większe ochłodzenie w pierwszej dekadzie kwietnia. Do tego czasu może się jednak wszystko zmienić na korzyść wiosennej aury. :))

OPTYCZNIE W NIEBO 27.03.2017r. – 02.04.2017r.

28.03.2017r. – godz. 02:56, faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.