facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 23 sty, 2016
- brak komentarzy
Wyjątkowe śnieżyce w USA.

350px-Groundhog_Day_Stormblizzard-toetet-zehn-menschen-an-us-ostkueste-41-45223806

Od kilku dni, meteorologowie w USA, wydawali ostrzeżenia przed bardzo aktywnym systemem frontów atmosferycznych, które w weekend miały dotrzeć do wschodniej części USA i objawić się pod postacią wielkich śnieżyc i silnego wiatru. Obecnie, kiedy śnieżyce już się przetaczają i powodują kompletny chaos komunikacyjny, ponad 50 milionów mieszkańców wschodniego wybrzeża obserwuje, o ile jeszcze przyrośnie pokrywa śnieżna.

Hundreds of cars are seen stranded on Lake Shore Drive Wednesday, Feb. 2, 2011 in Chicago. A winter blizzard of historic proportions wobbled an otherwise snow-tough Chicago, stranding hundreds of drivers for up to 12 hours overnight on the city's showcase lakeshore thoroughfare and giving many city schoolchildren their first ever snow day. (AP Photo/Kiichiro Sato)

Narodowy Serwis Pogodowy ostrzega, że największe opady śniegu w stolicy spodziewane od poranka do późnych godzin popołudniowych w sobotę i niedzielnego poranka, którym towarzyszył będzie wiatr do 80 km/h.

Mieszkańcy stolicy i okolicznych przedmieść w stanie Wirginia i Maryland zostali poinformowani o możliwości osiągnięcia nowego rekordu opadów śniegu w krótkim czasie – w 1922 r. w ciągu zaledwie dwóch dni spadło 71 cm białego puchu. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wezwał mieszkańców do być gotowym na załamanie pogody. Gubernator New Jersey Chris Christie, republikański kandydat na prezydenta, wrócił z kampanii w New Hampshire, aby zatroszczyć się o przygotowanie na atak zimy.

Stolica USA wygląda jak miasto w ukryciu. Powiedziano mieszkańcom, aby znaleźli bezpieczne schronienie i pozostać tam, aż burza minie. Ulice są puste, restauracje, bary, szkoły i supermarkety pozostają zamknięte.

Transport publiczny utknął w martwym punkcie, a ponad 6000 lotów zostało opóźnionych lub odwołanych. Dyrektor NWS Louis Uccellini powiedział, że system ma „potencjał bardzo niebezpiecznej burzy, która może mieć wpływ na ponad 50 milionów ludzi”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.