facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 13 mar, 2016
- brak komentarzy
Z Blue Origin polecimy w kosmos.

575-kosmos-planety-galaktyki

Prywatna firma kosmiczna Blue Origin poinformowała, że już w 2017 roku planuje rozpocząć pierwsze testowe loty z ludźmi w przestrzeń – podaje Associated Press, powołując się na oświadczenia założyciela przedsiębiorstwa, Jeffa Bezosa, który o projekcie opowiadał we wtorek w Seattle. 

Bezos powiedział, że kilka tysięcy osób wyraziło zainteresowanie zapłacenia za wycieczkę w kosmos. Na razie człowiek, który założył Amazon.com prowadzi warty, z siedzibą w Seattle, sklep internetowy ze sprzętem high-tech i zatrudnia około 600 pracowników w dawnym zakładzie części do samolotów Boeing. Bezos powiedział, że jest przekonany, iż firma – o której marzył od dzieciństwa – ostatecznie będzie opłacalna.
kosmos_660x460

Blue Origin, która została założona w 2000 roku, dwukrotnie uruchomiła statek, a pierwsze fazy testów przeszły pomyślnie. Firma planuje kolejne testy aż do zakończenia jego przydatności, a następnie przełączy się na inne statki do przetestowania ludzkiego lotu.

Bezos, który nadal pracuje w Amazon, powiedział, że jest głęboko zaangażowany w projekt Blue Origin i spędza wiele czasu w obiekcie w Kent, około 30 km na południe od Seattle. „Ja tylko wykonuję rzeczy, których jestem pasjonatem” – mówi. United Launch Alliance zwróciło się do Blue Origin, by zbudować silnik dla swojej nowej rakiety.
kosmiczna-planeta-ufo-kosmos

Kilka innych firm amerykańskich obecnie rywalizuje ze sobą na płaszczyźnie prywatnej działalności kosmicznej, w tym SpaceX i Virgin Galactic, które również przechodzą szereg testów, często niestety nieudanych. Bezos nie chce być pierwszym, który oferuje turystykę kosmiczną dla ludzi. Jego prawdziwym celem jest doskonalenie swojego sprzętu przez lot do ponad 100 stacji orbitalnych rocznie. Bezos powiedział, że bezpieczeństwo jest celem numer jeden.

Źródło: Przyroda, Pogoda, Klimat

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.