facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 20 cze, 2016
- brak komentarzy
Za kilka godzin lato wejdzie na półkulę północną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już tylko godziny dzielą nas do rozpoczęcia się najcieplejszej i najbardziej wyczekiwanej przez większość ludzi pory roku. Dokładnie 21 czerwca o godzinie 00:34 rozpocznie się astronomiczne lato. Tym samym, czeka nas najkrótsza noc w roku i jednocześnie najjaśniejsza. Tak się w tym roku złożyło, że w noc świętojańską nasz naturalny satelita – Księżyc, postanowił, wraz z letnim przesileniem, wejść w pełnię. Tam, gdzie będzie pogodnie, naprawdę warto popatrzeć  i zaobserwować niebo, które przez kilkanaście następnych dni nie będzie całkowicie ciemne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Według najnowszych prognoz pogody, ostatecznie odsuwa się wizja powtórki suszy z zeszłego roku. W ciągu ostatnich miesięcy i tygodni, zmieniało się to jak w kalejdoskopie. Prognozy długoterminowe “żonglowały” emocjami wte i wewte. Ja, przekazywałem te emocje poprzez nihilistyczne wpisy o suszy. ;)) Na szczęście aura zaczyna wybierać zdrowy rozsądek. ;))  Europejski Monsun Letni przysyła nam coraz więcej wilgoci, która jest na wagę złota. W nadchodzącej porze roku, mamy mieć sporą przeplatankę gorąca z chłodem oraz słońca z opadami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lato 2016 roku potrwa do 22 września, dokładnie do godziny 16:21, kiedy to Słońce osiągnie w zenicie równik. Wówczas nasza gwiazda “ucieknie” na półkulę południową, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.