facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 20 wrz, 2021
- brak komentarzy
Zapowiedź 5. Forum Przyjaciół Drzew w Kliczkowie.

Zapowiedź 5. Forum Przyjaciół Drzew w Kliczkowie.

Już po raz piąty wrocławska Fundacja Eko-Rozwoju jest organizatorem bardzo ciekawego wydarzenia, w którym uczestniczyłem 3 razy i miałem zaszczyt wygłosić krótkie prelekcje. To 5. Forum Przyjaciół Drzew, które tym razem odbędzie się w bardzo przytulnym i klimatycznym miejscu – tj. w Zamku Kliczków koło Bolesławca.

Jak podają organizatorzy – wszystkich przyjaciół drzew, aktywistów, profesjonalistów, władz samorządowych, urzędników, zarządców zieleni, którzy szukają pomysłów jak skutecznie chronić, opiekować się drzewami i angażować do tego innych, serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie V FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW poświęcone standardom, zmianom prawnym i działaniom społecznym dla drzew, które odbędzie się 1-2 października 2021r. w Zamku Kliczków k. Bolesławca.

Tym razem odwiedzi nas Katharina Dujesiefken z BUND Mecklenburg-Vorpommern, ekspertka w zakresie ochrony drzew, działaczka na rzecz zachowania alej w Niemczech, liderka rowerowego rajdu wzdłuż Niemieckiego Szlaku Alej (Deutsche Alleenstrasse).

Po wielkiej fali wycinek, której byliśmy świadkami w wielu miastach i wsiach Polski, powoli i w niektórych kręgach zmienia się podejście do drzew, które są przecież najważniejszym elementem zielonej infrastruktury. To dobry moment by w szerszym gronie podyskutować o pilnych wyzwaniach i możliwościach wprowadzania zmian. Rosnąca świadomość, współpraca aktywistów i urzędników to warunek utrzymania drzew w naszym otoczeniu.

Na Forum pragniemy przybliżyć Państwu (i przekazać w wersji wydrukowanej) wypracowane z udziałem ekspertów standardy ochrony drzew, a także podzielić się doświadczeniami wynikającymi z ich wdrażania na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.

Ważnym momentem wydarzenia będzie też sesja dotycząca koniecznych zmian prawnych, które umożliwią realną dbałość o zieleń. Od czasu sławnego „LexSzyszko” prawna ochrona drzew nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe pomysły niekorzystne dla drzew. Przygotowaliśmy pewne propozycje rozwiązań, które mamy nadzieję z Państwem omówić.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa znajdują się na stronie: https://drzewa.org.pl/wydarzenie/v-forum-przyjaciol-drzew/. Ja niestety nie będę mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Cały program Forum do pobrania tutaj: V_Forum_Przyjaciół_Drzew

Źródło: https://drzewa.org.pl/wydarzenie/v-forum-przyjaciol-drzew/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.