facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 06 maj, 2022
- brak komentarzy
Zapowiedź wycieczki Sekcji Drzew Pomnikowych PTD do Puszczy Noteckiej w sobotę, 21.05.2022 r.

Zapowiedź wycieczki Sekcji Drzew Pomnikowych PTD do Puszczy Noteckiej w sobotę, 21.05.2022 r.

Minęły prawie 3 lata od ostatniej zbiorowej wycieczki członków Sekcji Drzew Pomnikowych PTD, która miała miejsce w dębowym sercu Wielkopolski, czyli Rogalinie ( http://server962300.nazwa.pl/rogalin-i-rogalinek-debowe-diamenty-wielkopolski.html ). Plany następnych wycieczek zniweczyły obostrzenia związane z wirusem covid-19 i przez ponad dwa lata nie można było zorganizować żadnej większej wspólnej wyprawy.

W tym roku sytuacja poprawiła się na tyle, że za dwa tygodnie zaplanowana jest świetna włóczęga po terenach Puszczy Noteckiej, natomiast sam plan wyprawy należy uznać za imponujący. Jak podaje Krzysztof Borkowski – Przewodniczący Sekcji: “Z przyjemnością informujemy, że planowana od ponad dwóch lat wycieczka Sekcji do Puszczy Noteckiej ma szansę odbyć się w najbliższym czasie. Złowieszczy wirus, który paraliżował znacznie ważniejsze przedsięwzięcia, dał nam w końcu spokój i możemy działać.

Dokładny program wycieczki podajemy niżej, a dodać wypada, że po Puszczy poprowadzi nas osoba, która ją zna jak mało kto. Będzie to leśnik, pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego, dr Władysław Kusiak, którego liczne związki z Puszczą Notecką sięgają dzieciństwa, a jednym z wielu jego puszczańskich dokonań jest współautorstwo przewodnika krajoznawczego „Puszcza Notecka” (Oficyna Wydawnicza G&P, Poznań, 2011).”

PLAN WYCIECZKI  

Pozostałe szczegóły i informacje znajdują się na stronie SDP PTD: https://sdpptd.pl/News/OtherNews.aspx?date=2022-04-28

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.