facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 10 lis, 2016
- brak komentarzy
Zima pokazuje “pazurki”.

cimg5784 cimg5789

Zapowiadany już co najmniej od tygodnia mocniejszy akcent zimowy zaczął się spełniać. Najwięcej zimowych klimatów mamy obecnie we wschodniej części kraju. Miejscami przeszły już śnieżyce, które – tak jak na Podlasiu – spowodowały przerwy w dostawach prądu. Na drogach, zima tradycyjnie zaskoczyła kierowców. W godzinach porannych najwięcej śniegu leżało leżało na Suwalszczyźnie – 15 cm oraz Białostocczyźnie – 13 cm. Tym samym na północnym wschodzie naszego kraju leży więcej śniegu niż w górach – na Kasprowym notowano w tym samym czasie 11 cm, a na Śnieżce 10 cm.

cimg5916 cimg5947

Następnymi rejonami, gdzie zrobiło się biało to Mazowsze, Mazury i Lubelszczyzna. Na przykład w Mikołajkach pokrywa śnieżna wzrosła do 6 cm, w Mławie do 4 cm, Kętrzynie 2 cm, a w Lublinie, Terespolu i Włodawie do 1 cm. Nieco śniegu (1 cm) odnotowano także w Raciborzu. Za to zachód kraju nadal pozostaje bez pokrywy śnieżnej. Na jego przelotne i raczej niewielkie opady, szansa pojawi się dzisiaj wieczorem i w nocy (nie wszędzie). Taka lekka zima będzie utrzymywać się do soboty, gdzie – wedle obecnych prognoz – od zachodu zacznie postępować duże ocieplenie. Jeżeli wierzyć prognozom, to najbliższe dni będą ostatnimi najzimniejszymi w listopadzie. W przyszłym tygodniu na dobre ma się rozkręcić cyrkulacja strefowa, która przyniesie częste opady, silniejszy wiatr, ale i znacznie wyższe temperatury. I tak – według tych prognoz – ma pozostać co najmniej do końca listopada. 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.