facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 12 kwi, 2016
- one comment
Zimne prognozy pogody na drugą część kwietnia.

CIMG6856

Za kilka dni, będziemy mieć połowę kwietnia. Pierwsza jego połowa upływa nam pod znakiem całkiem przyjemnej pogody, chociaż ostatnio ochłodziło się i  mamy przewagę chmur i opadów. Najważniejsze dla większości ludzi jest to, że na razie nie mamy jakiś istotnych akcentów zimowych. Oczywiście reguła ta nie obowiązuje w górach, gdzie jeszcze, miejscami, mamy zimowe warunki.

Do końca tygodnia, pozostaniemy w wilgotnej i ciepłej cyrkulacji, która przyniesie nam pogodę, znaną z ostatnich dni. Jednak o cieple z zeszłego poniedziałku lub wtorku na razie możemy zapomnieć.

CIMG6871

Już przed ostatnim weekendem, niektóre prognozy, sugerowały silniejsze ochłodzenie po 17-18 kwietnia. Obecnie, coraz więcej modeli numerycznych, wskazuje, że jednak ono nadejdzie i przyniesie nam pogodę, przypominającą wczesne przedwiośnie lub lekką zimę. Wszystkiemu winne będą niże, które zaczną okupować Skandynawię i Rosję oraz wyż, który, w międzyczasie,  jako swoją siedzibę wybierze Północny Atlantyk. Takie rozmieszczenie układów niskiego i wysokiego ciśnienia, oznacza dla Polski napływ zimnego, arktycznego powietrza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Temperatury spadną do zaledwie około 10 stopni w dzień, a przejściowo, między 19-stym a 20-stym kwietnia może być jeszcze zimniej, zaledwie kilka stopni powyżej zera. Taka aura to jeszcze nic strasznego. Najbardziej niebezpieczne mogą okazać się spodziewane przymrozki z uwagi na coraz bardziej zaawansowaną wegetację roślin. Żeby kwietniowo-pletniowe porzekadło się ziściło, to na dodatek mogą wystąpić opady śniegu z deszczem, mokrego śniegu i krupy śnieżnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prognozowane ochłodzenie ma z nami zostać co najmniej na tydzień czasu, a to oznacza, że drugą połowę kwietnia możemy mieć zimniejszą niż pierwszą.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.