facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 13 mar, 2017
- brak komentarzy
Zmienna i w przewadze chłodna pogoda. Prognoza pogody i optycznie w niebo 13.03.2017r. – 19.03.2017r.

“Piejo kury piejo”, że już wiosna! ;)) Tak. W kalendarzu na pewno. Termicznie to jeszcze przeplatające się resztki zimy z przedwiośniem i lokalnymi akcentami wiosennymi. “W marcu jak w garncu” było w zeszłym tygodniu w pogodzie. Tak będzie zarówno w tym, jak i w następnym. Trafią się nam raz cieplejsze i przyjemniejsze dni, jak i chłodniejsze, z przygruntowymi przymrozkami i całodniowym zachmurzeniem. Akcenty śnieżne też mogą się zdarzyć. Ale, ale i jeszcze raz ale. ;)) Za tydzień wiosna meteorologiczna “spotka” się z astronomiczną. Ciepła pora roku nadchodzi wielkimi krokami i nie warto zrażać się ostatnimi, zimnymi i pochmurnymi akcentami, bo największe zimno już za nami, a to, co najlepsze i najpiękniejsze w naszej strefie klimatycznej czai się już za rogiem. ;))

Poniedziałek, 13 marca 2017
Nowy tydzień przywitał nas dalszym zaleganiem zimnej i wilgotnej masy powietrza polarnego, przez co chmur na niebie jest przeważnie dużo, przejaśnień niewiele. Lokalnie może słabo popadać. Ale są wyjątki, gdzie Słońce jeszcze świeci i dominuje pogodna aura (patrz Wrocław) ;)). Temperatury nas nie rozpieszczą – będzie od zaledwie 3-5 stopni C na północy, w centrum, na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku do 6-8 stopni C na krańcach zachodnich i wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu z północy, na zachodzie i Pomorzu z kierunków południowych.

Wtorek, 14 marca 2017
We wtorek jest szansa, że pojawi się troszkę więcej słońca, ale chmury wciąż będą dominować nad rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu mogą się trafić od Podlasia po Podkarpacie. Raczej chłodno, bo od 5-7 stopni C na wschodzie, na Warmii i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 8-9 stopni C na zachodzie oraz w centrum, tylko na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku 10 stopni C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Środa, 15 marca 2017
W środę przez Polskę wędrować będzie front atmosferyczny związany z niżem znad północnej Skandynawii. Przyniesie nam opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami pojawią się nawet burze z opadami krupy śnieżnej. Temperatura wyniesie od 7-8 stopni C na północy oraz od Lubelszczyzny przez Podkarpacie po Małopolskę do 10-11 stopni C na zachodzie. Jednak silny i porywisty wiatr, na północy osiągający 80 km/h, a nad morzem nawet 100 km/h, skutecznie zwiększy odczucie zimna.

Czwartek, 16 marca 2017
W czwartek na wschodzie i w Małopolsce pojawią się opady krupy śnieżnej, a temperatury w ciągu dnia wyniosą zaledwie 3-5 stopni C. Na zachodzie i w centrum bez opadów, tam słońca powinno się pojawić nieco więcej, przez co nieco cieplej – 7-9 stopni C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Piątek, 17 marca 2017
W piątek o poranku na wschodzie i południu spory mróz jak na połowę marca do -5/-3 stopni C. Na pozostałym obszarze od ok. 0 stopni C w centrum do 3-5 stopni C na zachodzie i na północy. W ciągu dnia temperatura znacznie wzrośnie, ale będzie to tylko chwilowe ocieplenie. Na Dolnym Śląsku może być nawet 16-17 stopni C, na Ziemi Lubuskiej, Opolszczyźnie, Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce 14-15 stopni C, 12-13 stopni C w centrum, a na wschodzie 10-11 stopni C. Będzie również sporo słońca.

Weekend, 18-19 marca 2017
Koniec tygodnia przyniesie kolejne załamanie pogody. Przemieszczające się znad Północnego Atlantyku nad Skandynawię i Rosję układy niżowe przyniosą intensywne opady deszczu, burze, grad i ochłodzenie. W sobotę prognozuje się 4-5 stopni C na północy, ale jeszcze 16-18 stopni C na południowym wschodzie. Jednak w niedzielę duże ochłodzenie nastąpi w całym kraju, na północy pojawią się opady krupy śnieżnej i tam będzie tylko 5 stopni C. I wszystko wskazuje na to, że pierwszy tydzień astronomicznej wiosny przywita nas zimną pogodą.

OPTYCZNIE W NIEBO 13.03.2017r. – 19.03.2017r.

14.03.2017r. – godz. 21:51, koniunkcja Księżyc i Jowisz w odległości 2°20.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.