facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 08 lis, 2020
- brak komentarzy
Znaczna przewaga spokojnej, wyżowej, chociaż miejscami pochmurnej pogody. Prognoza pogody i optycznie w niebo 09.11.2020r. – 15.11.2020r.

Znaczna przewaga spokojnej, wyżowej, chociaż miejscami pochmurnej pogody.

Prognoza pogody i optycznie w niebo 09.11.2020r. – 15.11.2020r.

Zbliżamy się do połowy listopada, a zatem meteorologiczna zima jest już bardzo blisko, ponieważ rozpocznie się 1 grudnia. Tymczasem, na razie jej podmuch nam nie grozi.

Mijający tydzień był w początkowych dniach bardzo ciepły, ale później przeszedł front atmosferyczny z opadami deszczu (lokalnie dość silnymi), za którym spłynęło znacznie zimniejsze powietrze. Miejscami pojawiły się przygruntowe przymrozki.

Słońca było niewiele, przeważały niskie chmury, mgły i zamglenia. Dopiero niedziela okazała się najbardziej pogodnym dniem mijającego tygodnia. Jednak to był taki listopadowy “odskok” od dominacji pochmurnej szarugi późnojesiennej, która i w przyszłym tygodniu będzie dominować w pogodzie, chociaż słoneczne chwile też wystąpią.

♦ Mapy z dobowymi rozkładami sum opadów ⌈mm⌉: https://hydro.imgw.pl/#precipitationMap

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Na początku nowego tygodnia nie będzie już tak słonecznie, jak w niedzielę. Poniedziałek przywita nas niskimi chmurami i mgłami, pomimo że nad północno-wschodnią częścią Polski znajdzie się wyż. Jednak z uwagi na dużą zawartość wilgoci w powietrzu, a także słaby wiatr (a tym samym słaby przepływ powietrza), wystąpią dobre warunki to tworzenia się mgieł i zachmurzenia (chmur stratus).

Oprócz regionów podgórskich oraz Podlasia, Warmii i Mazur oraz części Mazowsza, gdzie w poniedziałek w ciągu dnia będzie można liczyć na dłuższe chwile ze Słońcem, dominować będą chmury i mgły. Temperatury wyrównane, w przedziale 5-7 stopni C, jedynie w regionach, w których wyjrzy Słońce będzie o kilka stopni cieplej – do 8-10 stopni C, a w regionach podgórskich do 11-13 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Wtorek, 10 listopada 2020

We wtorek przewagę słonecznej pogody prognozuje się na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie, a także w regionach podgórskich. Poranek w tych regionach zapowiada się zimny, lokalnie z przymrozkami, zwłaszcza na Podlasiu i wschodzie Mazowsza. W ciągu dnia ociepli się do 7-9 stopni C.

Za to na zachodzie, południu oraz w centrum nadal będzie pochmurno, miejscami mglisto, a temperatura nie będzie ulegać większym wahaniom między porankiem a popołudniem i wyniesie od 6 do 9 stopni C. W regionach podgórskich może być powyżej 10 stopni C. Wiatr na południu i północnym wschodzie pozostanie słaby, poza tym umiarkowany, południowo-wschodni.

Środa, 11 listopada 2020

W środę o poranku prognozuje się przymrozki w regionach północno-wschodnich – na Warmii i Mazurach, Podlasiu i północy oraz częściowo na wschodzie Mazowsza odnotuje się w przedziale -4/-2 stopni C. W regionach podgórskich będzie około 0-2 stopni C, a poza tym ma być średnio od 5 do 8 stopni C z uwagi na zalegające zachmurzenie, mgły, a także opady mżawki.

Listopadowa, pochmurna aura z niewielką mżawką w większości kraju utrzyma się przez cały dzień, tylko początkowo na północnym wschodzie, a po południu na południowym zachodzie pojawi się więcej Słońca. Na termometrach odnotuje się średnio od 4-5 stopni C na północnym wschodzie do 8-10 stopni C na południu, zachodzie oraz w centrum. Wiatr z południa, słaby i umiarkowany.

Czwartek, 12 listopada 2020

W czwartek prognozuje się wzrost prędkości wiatru, w związku z czym jest szansa, że w wielu regionach będzie więcej pogodnych chwil. Jednak i tak ma dominować zachmurzenie, a lokalnie prognozowane są niewielkie i przelotne opady deszczu i mżawki.

Poranek już w całym kraju powinien być bez przymrozków. W ciągu dnia prognozuje się od 6-7 stopni C na północnym wschodzie i 8-10 stopni C w głębi kraju do 11-12 stopni C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami silniejszy z południa.

Piątek, 13 listopada 2020

W piątek z zachodu na wschód ma przemieszczać się mało aktywny front atmosferyczny, który może przynieść niewielkie i przelotne opady deszczu. Na termometrach odnotuje się od 7-8 stopni C na Podlasiu do 11-12 stopni C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i południowego-zachodu.

Weekend, 14-15 listopada 2020

Taka wyżowa, chociaż częściowo pochmurna, ale spokojna pogoda czeka nas też w najbliższy weekend. Słoneczne chwile będą przeplatać się z pochmurnymi, a na termometrach odnotuje się od 8-9 stopni C na wschodzie do 12-14 stopni C w województwach zachodnich. Jednak w większości Polski ma być około 10 stopni C. Poranki przyniosą słabe, przygruntowe przymrozki, przede wszystkim na południu oraz w centrum kraju.

OPTYCZNIE W NIEBO 09.11.2020r. – 15.11.2020r.

13.11.2020r. – godz. 00:31 – koniunkcja Księżyc i Wenus w odległości – 2°47`;

15.11.2020r. – godz. 06:08 – faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.