facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 30 gru, 2016
- brak komentarzy
Zróżnicowana pogoda w sylwestrową noc.

Sylwester już jutro. Wiele osób, spędzi go na otwartej przestrzeni. Odbędą się koncerty, pokazy fajerwerków i wiele innych, cichszych lub głośniejszych atrakcji. Warto zatem sprawdzić, czy pogoda też przygotowuje nam jakieś “zimne ognie”? Najpewniejszym określeniem, które można użyć w stosunku do pogody w ostatni wieczór 2016 roku, jaka nam się szykuje to “zróżnicowanie”. Będziemy mieć do czynienia zarówno ze sporą zmiennością zachmurzenia, jak i dużym kontrastem termicznym.

Najbardziej “dołująca” pogoda będzie panować na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, północy Mazowsza i Wielkopolski oraz na Kujawach. Tam, szare chmury, szczelnie przykryją niebo i dadzą opady mżawki. Dodatkowo będzie bardzo mglisto. Na pozostałym obszarze kraju, od sylwestrowego poranka, powinno być mnóstwo Słońca i taka też pogoda utrzyma się całą dobę. Za słoneczną pogodę na południu kraju, “zapłacimy” sporymi spadkami temperatury. Średnio, odnotuje się -7/-5 stopni C. W dzień będzie dokładnie na odwrót, czyli 5/7 stopni C na plusie.

W regionach, gdzie dominować będzie pochmurna pogoda, w dzień będzie od 1 do 3 stopni C, a w nocy około 0 stopnia C. Wiatr nigdzie nie będzie dokuczać. Będzie wiać słabo i lokalnie umiarkowanie z zachodu i południowego-zachodu. Bardzo podobny typ pogody, prognozowany jest również na cały 1-wszy dzień Nowego Roku, z tym, że na Podkarpaciu, prędkość wiatru można wzrosnąć do około 55-60 km/h.

Podsumowując – poza zróżnicowaniem w zachmurzeniu i wartościach na termometrach, pogoda będzie bardzo spokojna i nie psująca szaleństwa sylwestrowej nocy. ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.