Aktualności Drzewa Wrocławia Las Perły dendroflory Z życia wzięte

Rozmowa o drzewach i hobby treehuntera.

Rozmowa o drzewach i hobby treehuntera.

W poprzedni piątek, 21 października zostałem zaproszony na rozmowę o drzewach i hobby treehunetra przez Krzysztofa Smolnickiegoekologa, aktywistę Ruchu Wolność i Pokój, Prezesa Fundacji EkoRozwoju, jednego z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Rozmowa ta odbyła się cyklu podkastów #MówiąDrzewa, które zrealizowano w ramach projektu “Obywatele dla drzew – drzewa dla klimatu” w wysokości 101 821,19 Euro, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Było to dla mnie nowe i cenne doświadczenie, a sama rozmowa z Krzysztofem ciekawa, pożyteczna oraz przebiegła w świetnej atmosferze. Serdeczne dzięki Krzysiek za to spotkanie! Na facebookowej stronie internetowej “Przyjaciele Drzew” przeczytamy:

Czy można tropić drzewa? 🌳👀 Tym właśnie zajmują się treehunterzy! W lasach, parkach, na bagnach i w miastach 🔎 szukają i opisują najbardziej spektakularne okazy. Nie jest to łatwe zadanie, bo oprócz drzew w katalogach i rejestrach pomników przyrody, mnóstwo jest takich, które nie zostały jeszcze dostrzeżone, docenione i objęte ochroną.

🟢 Jak się “poluje” na takie drzewa? Kim są ludzie, którzy się tym zajmują? Dlaczego warto chronić olbrzymy i żywe pomniki? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy z naszym wrocławskim treehunterem, Pawłem Lenartem, w nowym odcinku cyklu #MówiąDrzewa na kanale #za5dwunasta.

🎧 Rozmowę znajdziecie w serwisie Spotify:

https://spotifyanchor-web.app.link/e/TRAVj5jHrub

▶️ A także na YouTube:

https://youtu.be/BxsNJGbKlu0

Od siebie dodam, że mógłbym rozwinąć poruszone tematy na następną godzinę, dwie lub więcej, a i tak nie wyczerpałbym wszystkich wątków. Kiedyś napiszę specjalny poradnik dla początkujących treehunterów, którego lektura powinna znacznie przybliżyć i ułatwić miłośnikom najpotężniejszych drzew, sztukę ich wyszukiwania i dokonywania pomiarów. Póki co zapraszam do wysłuchania rozmowy. ;)) Za to w przyszłym tygodniu na blogu, powrócę do tematyki dendrologicznej, którą nieco przygasił wspaniały sezon grzybowy i związany z nim brak czasu na pisanie drzewnych artykułów. ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

2 KOMENTARZE

    • Wielkie dzięki za TAKIE wyróżnienie, chociaż jestem tylko zwykłym miłośnikiem drzew, bez odpowiedniego wykształcenia botaniczno-dendrologicznego, dlatego do profesora mam lata świetlne. Jednak staram się pozostawić po sobie coś, czego żaden profesor nie pozostawił. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.